مجموعه لعل کیان شما را به خرید بهترین محصولات سنگ های ساختمانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سنگ ساختمانی و قیمت انواع آن

آنچه در این مقاله می خوانید...

انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آنهاقیمت سنگ های ساختمانی
سنگ ساختمانی

سنگ ساختمانی و قیمت انواع آن برای خریدار سنگ توسط کارشناس سایت در اختیار شما قرار میگیرد.سنگ ساختمانی چند نوع است و آیا قیمت انواع آن با یکدیگر تفاوت است و میزان تناژ و کیفیت و نوع جنس سنگ ساختمانی چقدر در قیمت گذاری موثر است؟

سنگ های ساختمانی دارای تعداد و انواع متنوع هستند و قیمت هر یک از این سنگ ها با توجه به معیار تولید و استخراج و این که میزان تناژ چقدر است متفاوت است و می توانید در نظر بگیرید که سنگ تولید شده از کدام معدن است و برای چه منظوری مصرف می شود.

همان گونه قبلا هم گفتیم سالانه به مقدار قابل توجهی از سنگ کشور برای صاردات در اختیار دیگر کشورها قرار می گیرد که در هنگام صادرات سنگ به صورت کوپ است و مستقیما به بندر بارگیری می شود و در هنگام تهیه سنگ های ساختمانی صادراتی کلیه مجوزها و گواهینامه های لازم برای صادرات اخذ می شود و استانداردهای سنگ ها هم مورد توجه قرار می گیرد.

انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آنها

انواع سنگ ساختمانی و کاربرد آنها

سنگ های ساختمانی تولید شده در کارخانجات ایران انواع متفاوتی دارند و البته به نام ها و برند های خاصی هم در بازار سنگ شناخته شده اند اما از نظر جنس به نام های زیر تقسیم بندی شده اند:

  • تراورتن 
  • مرمریت
  • گرانیت
  • مرمر
  • چینی(کریستال)
  • ترااونیکس
  • سند استون

که هر کدام از این ها نوع کاربرد خاصی را دارد. برای مثال برا سنگ کف داخل ساختمان می توان مرمریت و چینی و مرمر به کار برد اما بهتر هست از مرمر به دلیل شکننده بودن در کف پارکینگ استفاده نکرد.سنگ های مرمریت مقاوت بیشتر دارند و اکثرا از سنگ های مرمریت برای پله و راه پله در داخل ساختمان استفاده می کنند.

پله مرمریت

سنگ تراروتن خاصیت عایق حرارتی و صوتی را دارد و به همین جهت هم هر چه میزان تخلخل در آن کمتر باشد مقاومت بهتری هم دارد و این سنگ به صورت موج دار و بی موج برش داده می شود و به همین دلیل هم در هنگام نصب این سنگ ملات وارد حفره ها می شود و مقاومت بیشتری به سنگ می دهد.

سنگ ساختمانی و قیمت انواع آن

پس برای انتخاب سنگ بایستی از مشاوران راهنمایی گرفت تا بهترین سنگ را برای کاربرد آن در ساختمان انتخاب کرد مجموعه ما می تواند این خدمات را به شما عزیزان ارائه دهد.

البته دیگر انواع سنگ هم در کشور ما استخراج می شوند که از جمله مرمر و مرمریت است که هر یک مصارف مختلف داشته و در این که ایران یکی از قطب های تولید انواع سنگ های ساختمانی و ترئینی در جهان است شکی نیست و به همین جهت هم برای استخراج و فرآوری سنگ در کشور معدن و کارخانجات به خوبی فعالیت می کنند.از سنگ های ترا اونیکس و مرمر می توان در صنایع مجسمه سازی و کار های تزیینی استفاده کرد. مانند تولید گلدان های سنگی، روشویی سنگی، پایه آیفون، صراحی( نرده سنگی) و…

سنگ ساختمانی و قیمت انواع آن
ترااونیکس

سنگ ساختمانی و قیمت انواع آن

قیمت سنگ های ساختمانی

می دانید سنگ تراورتن در زمره سنگ ساختمانی است و در بیشتر کشورها برای موارد گوناگونی استفاده می شود و مراحل تولید سنگ تراروتن که یک سنگ رسوبی و تزئینی است در طی هزاران سال اتفاق می افتد و درجه تخلخل این سنگ در میزان کیفیت و قیمت آن موثر است.

سنگ تراروتن مصارف متعدد دارد و حتی لاشه های سنگ ها هم برای تولید صنایع دستی و یا در پی و فونداسیون ساختمان ها و در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد.

از سنگ های ترا اونیکس و مرمر می توان در صنایع مجسمه سازی و کار های تزیینی استفاده کرد. مانند تولید گلدان های سنگی، روشویی سنگی، پایه آیفون، صراحی( نرده سنگی) و..

برای اطلاع از نحوه خرید و فروش و همین طور قیمت انواع سنگ ساختمانی با ما تماس بگیرید.

کتایون احمدی

من در حوزه سنگ مشغول به کار هستم

مجموعه لعل کیان شما را به خرید بهترین محصولات سنگ های ساختمانی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

0 پاسخ به “سنگ ساختمانی و قیمت انواع آن”